Keçe İğneleri – Başlangıç için hangisini alalım?

17 Nisan 2017 Kapalı ile admin

Keçe iğneleme tekniği ile yeni tanıştınız, nereden nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz, hadi keçe yünü buldunuz ve aldınız peki keçe iğneleri neden bu kadar çok çeşitli, neden bazıları uzun, bazıları daha pahalı, bazıları 7li, 5’li veya kalem içinde satılıyor..Aklınızda bu sorular var ise endişelenmeyin. Keçe iğnelemeye nereden başlayacağınızı anlatıyorum 😉

Keçe iğneleme ile figür/obje yapımı Türkiye’de yeni yeni yayılmaya başlıyor, dolayısıyla hobi malzemeleri dükkanlarına girdiğinizde keçe iğnesi istediğinizde size 1-2 tip iğne gösteriyorlar.

Genelde bulabileceklerinizden biri SKC markasına ait iğnelerdir, 7’li olarak satılır. Herkes gibi satın almış ve denemiş biri olarak, hiç önermem.

Ayrıca Çin’deki malum internet sitesinden aldığınız ucuz ve yavan iğneleri de lütfen tercih etmeyiniz. Çokca dönüş aldığım, kırılan, SKC’den farkı olmayan iğnelerdir ki bunlardan getirip satanlardan da uzak durmanız paranızı boşa savurmamak için yerinde bir tercih olur. Demedi demeyin!!

 


Hangi keçe iğnesini almalıyım
sorusuna gelecek olursak;
-Güncelleme: 43T iğne kodu 42T ile değişmiştir. İğne inceliği ve etkisi aynıdır-

Keçe iğneleme tekniği ile ilk defa bir figür yapımını deneyecekseniz en uzun ve en kalın 36T iğneyi tercih edin derim. İlk gün çok sayıda iğne kırma olasılığınız var, bu sebeple en dayanıklı kalın iğne 36T, başlangıç için en uygunudur.

İğneye ve kullanımına aşina olduktan, yüne şekil vermeye biraz elimiz alıştıktan sonra detaylandırmada rahatlıkta kullanabileceğiniz 40T ile devam edebilirsiniz.

El beceriniz geliştikçe daha pürüzsüz ve güzel figürler üretmek için diğer iğneleri de mutlaka edinmek isteyeceksiniz. Özellikle 40T’den daha ince 42T iğneyi mutlaka deneyimliyseniz satın alın, oldukça ince ve çabuk kırılabilir bir iğnedir ama yaptığınız tüm çalışmaların üzerinden onunla geçmek çalışmanızı mükemmelleştirir, orası kesin 😉

Uzun lafın kısası, keçe iğnelemeye başlangıç için alacağınız keçe iğnesi 36T veya 38S olsun.
Eliniz alıştıkça daha ince iğnelere geçiş yapabilirsiniz. 

 

Bizim iğnelere gelecek olursak; ben bu işe başladığımdan beri bir çok iğne denedim.
En çok kullandıklarımı, her aşamada işime en çok yarayanları tespit ettim ve hem kendim hem de sizler için bu iğneleri ithal ediyorum. Dünyanın şu an en kaliteli iğnelerini üreten firmanın da bayiisiyim. 

Özel başlıkları kendimiz üretiyoruz, bunlar hem tutuş hem de renkli oluşuyla ayırt etme kolaylığı sağlıyor.

Keçe İnadı keçe iğnelerimizi Amazon üzerinden ücretsiz kargo ve hızlı teslim ile temin edebilirsiniz.

 

Keyifli iğnelemeler 🙂